Svibanjske pobožnosti

Svibanjske pobožnosti odnose se na posebne molitve i druge pobožnosti kojima se tijekom svibnja časti Blažena Djevica Marija. U svibnju nam je Gospa najbliža, jer je ona znak vedrine i duhovne snage kršćanstva. Moleći otajstva svete krunice povezujemo se i ujedinjujemo s Isusom Kristom koji je središte i cilj svake naše molitve. Neka molitva Krunice ispuni naše živote u ovom mjesecu svibnju.

  • Krunicu molimo svakog dana ½ sata prije sv. Mise u 17:30 i po župi kod naših kapelica, križeva i pileva po rasporedu.
  • Molitvene nakane: za naše obitelji, prvopričesnike, krizmanike, mlade, bolesne i za prestanak ove pandemije.
Ponedjeljak 24. 05. u 19: 00 satiŠemničke Toplice – raspelo
Utorak 25. 05. u 19: 00 satiDonja Pačetina – Petrina
Srijeda 26.05. u 19:00 satiŠvaljkovec – kod Zubića
Četvrtak 27.05. 2021. u 19:00 satiCiglenica Zagorska – „Piljkovi jarki“
Petak 28. 05. u 19:00 satiVrankovec – kod Tretinjaka
Subota 29. 05 u 18:00 satiSv. Križ Začretje – križ na groblju
Nedjelja 30. 05. 2021.Krunicu molimo prije svih sv. Misa
Ponedjeljak 31.05. 2021. u 19:00 satiSv. Križ Začretje – župni dvor, završetak svibanjskih pobožnosti

NAPOMENA: Zbog pastoralnih obveza, možda neću moći biti prisutan po rasporedu određenog dana zajedno s vama u vašem selu na molitvi. Potičem Vas dragi župljani da molite samostalno i zajedno na predviđenom mjestu, ali i onda kada se ne moli u vašem selu. Molimo svakog dana po čitavoj župi kod naših kapelica, križeva i poklonaca. Maske su obavezne za sve uz poštivanje socijalne distance od 1,5m na otvorenom prostoru.