Listopadske pobožnosti

RASPORED MOLJENJA KRUNICE PO SELIMA

24.10., nedjeljaKrunica se moli prije svih Sv. Misa
25.10., ponedjeljak-18:00 satiGalovec Začretski – raspelo kod Severa
26.10., utorak-18:00 satiDonja Pačetina –raspelo- Petrina
27.10., srijeda-18:00 satiPustodol – raspelo- Šaići
28. 10., četvrtak-18:00 satiMirkovec – križ
29.10., petak-18:00 satiVrankovec – raspelo kod Profeta
30.10., subota- 17:00 satiGroblje Sv. Križ Začretje – centralni križ
31. 10., nedjelja – 18:00 sati iza večernje sv. MiseŽupni dvor – kip BDM, završetak listopadskih pobožnosti

Mjesec listopad je posebno posvećen Majci Božjoj i pobožnosti krunice – molitvi koja je vrlo često neshvaćena ili krivo shvaćena, pa je mnogi smatraju dosadnom, besmislenom i zastarjelom… A sve to samo zato što je ne poznajemo. Krunica je ustvari meditacija i mnogi sveti ljudi – poznati i nepoznati kroz povijest Crkve došli su do vrhunaca mistike i kontemplacije upravo po molitvi krunice.

Kao župna zajednica i ove godine kroz mjesec listopad molimo krunicu, pola sata prije sv. Mise u župnoj crkvi i kod naših kapelica, križeva i pileva, poklonaca s početkom u 19:00 sati. Vjerujem da imamo za što i za koga moliti. Pozivam na molitvu krunice sve župljane, obitelji, djecu i mlade, majke i očeve, djedove i bake. MOLIMO PO NAŠIM SELIMA SVAKOG DANA, A NE SAMO KADA JE ORGANIZIRANO MOLITVA KRUNICE U VAŠEMU SELU.